Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

400ml colour, basic price 25,00 €/L, OLIVGREEN, matt, restoration, RAL 6003

400ml colour, basic price 25,00 €/L, OLIVGREEN, matt, restoration, RAL 6003


Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, colour matt, basic price 25,00 €/L

We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland.

Item condition: new

Spray-Color GmbH

Merzenicher Weg 4

52399 Merzenich

Skip product gallery

Customers also bought

400ml colour, basic price 25,00 €/L, CHOCOBROWN, matt, restoration, RAL 8017
400ml colour, basic price 25,00 €/L, CHOCOBROWN, matt, restoration, RAL 8017

Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, colour matt, basic price 25,00 €/L We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WH-7064

Regular price: €10.00*
400ml colour, basic price 25,00 €/L, WEHRMACHT DUNKELGELB, one colour after 1943, total matte
400ml colour, basic price 25,00 €/L, WEHRMACHT DUNKELGELB, one colour after 1943, total matte

Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, total matt colour; basic price 25,00 €/L. We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WH-7059

Regular price: €10.00*
400ml colour, basic price 25,00 €/L, WEHRMACHT GRAUOLIV, matt, restoration, RAL 6006
400ml colour, basic price 25,00 €/L, WEHRMACHT GRAUOLIV, matt, restoration, RAL 6006

Wehrmacht grauoliv (field grey, the standard colour for steel helmets and equipment). Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, matt colour; basic price 25,00 €/L. We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WH-7057

Regular price: €10.00*
400ml colour, basic price 25,00 €/L, FELDGRAU WK1, total matt, restoration
400ml colour, basic price 25,00 €/L, FELDGRAU WK1, total matt, restoration

Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on each can, total matt colour, basic price 25,00 €/LWe deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WK1-3169

Regular price: €10.00*
400ml Colour, basic price 25,00 €/L, BOTTLE GREEN DARK, total matt, restoration, RAL 6007
400ml Colour, basic price 25,00 €/L, BOTTLE GREEN DARK, total matt, restoration, RAL 6007

Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, total matt colour, basic price 25,00 €/L We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WH-7066

Regular price: €10.00*
400ml colour, basic price 25,00 €/L, GREENBROWN, matt, restoration, RAL 8000
400ml colour, basic price 25,00 €/L, GREENBROWN, matt, restoration, RAL 8000

Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, colour matt, basic price 25,00 €/L We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WH-7063

Regular price: €10.00*
Skip product gallery

Customers also viewed

400ml colour, basic price 25,00 €/L, FELDGRAU WK1, total matt, restoration
400ml colour, basic price 25,00 €/L, FELDGRAU WK1, total matt, restoration

Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on each can, total matt colour, basic price 25,00 €/LWe deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WK1-3169

Regular price: €10.00*
WW2 Leather belt boot K98 G98 bayonet brown 1941 / bayonet frog
WW2 Leather belt boot K98 G98 bayonet brown 1941 / bayonet frog

Top collector's newuan production, variant without locking strap, stamped. 1 piece. Item condition: new, Reproduction Material: genuine leather

Order number: WH-19460

Regular price: €17.50*
A-frame Wehrmacht Sturmgepäck / a-frame
A-frame Wehrmacht Sturmgepäck / a-frame

  Complete with leather straps, sturdy and well-made reproduction. Item condition: new, reproductionMaterial: 100% cotton, leatherContains non-textile parts of animal origin.

Order number: WH-14139

Regular price: €39.90*
400ml colour, basic price 25,00 €/L, WEHRMACHT GRAUOLIV, matt, restoration, RAL 6006
400ml colour, basic price 25,00 €/L, WEHRMACHT GRAUOLIV, matt, restoration, RAL 6006

Wehrmacht grauoliv (field grey, the standard colour for steel helmets and equipment). Industrial special production, easy handling and processing, 400 ml, synthetic resin varnish, simple description on the can, matt colour; basic price 25,00 €/L. We deliver the paint exclusively to the following countries: Germany, Denmark, Great Britain, Belgium, Netherlands, Luxembourg, France, Switzerland, Liechtenstein, Austria, Czech Republic and Poland. Item condition: new

Order number: WH-7057

Regular price: €10.00*